Motor Beyin Tamiri

Özkan Oto Elektronik

Motor Beyin Tamiri

Araç beyni diğer adıyla ECU motor üzerinde bulunan bir takım akşamlardan aldığı veriler sayesinde motor ve araç donanımlarının fonksiyonlarını yerine getirip düzgün çalışmasını sağlaya araç için son derece önemli bir parçadır.Eğer araç beyninde meydana gelebilecek bir arıza neredeyse tüm donanım ve fonksiyonların işlevlerini kaybetmesine neden olabilir.Araç beyni motor yönetim ve kontrollerden sorumlu olup,motorun çalışma şartlarını sürekli olarak denetleyerek parametreleri hesaplar ve sürekli olarak değişkenleri ayarlamaktadır. Araç beyni (ECU ) motorun yükünü, çevre değişkenleri (hava yoğunluğu, hava sıcaklığı, barometrik basınç,motor sıcaklığı, vs…) göz önüne alınarak bir saniye içerisinde yüzlerce kez gerçekleşir.Bu işlem ve ölçümler motor üzerinde bulunan sensörlerin beyne ilettikleri bilgiler ile gerçekleşmektedir.

Motor beyin arızaları nasıl anlaşılır?

Motorun aniden durması.

Yavaş ya da çok sert kalkış, hiç kalkmama.

Güç kaybı.

Yakıt tasarrufunun gerçekleşmemesi.

Ateşleme boninine sinyalin iletilememesi.

Enjektörlerdeki düşük voltaj.

Kötü vites geçişler.

Araba bilgisayarı ile iletişimin kopması.

Motor kontrol ışığının sürekli yanması.

Parkta ya da boşta çalışırken motorda titreme.

Oto beyni arızalı ise,kalkışlarda,beklemede ve vites geçişlerinde motor normal bir şekilde çalışmayı bırakır ve sorun yaşamaya başlar.Bu sorunlar farklı şekillerde karşınıza çıkabilir.Zamanla oto beyinler farklı sebeplerden dolayı arızalanmaktadır.Özkan Oto Elektronik Çanakkale’de sizlere en kaliteli bir şekilde oto beyin tamiri hizmetini sunmaktadır. Özkan Oto Elektronik güvencesiyle kısa bir sürede aracınızda bulunan beyin arızalarını programlama ve tamirini gerçekleştirebilirsiniz.

Çanakkale ve çevresinde oto elektronik sektöründe öncü kuruluş olan Özkan oto elektronik,aracınızda bulunan motor beyin arızalarının tespit ve tamirini alanında uzman çalışanları ile titiz ve özenli bir şekilde yapmaktadır. 

Özkan Oto Elektronik

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgiye iletişim kısmından ulaşabilirsiniz...