Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Özkan Oto Elektronik

Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Düşük model araçlarda oluşan arızalar genellikle mekanik arızalardı fakat günümüzde otomobil teknolojisinin gelişmesi ile birlikte araçlarda gelişti.Araçlarda elektronik kontrol ünitesi kullanılmaya başlandı.Halk arasında elektronik kontrol ünitesi ECU veya beyin olarak adlandırılır.

1999 yılından sonra çıkan tüm araçlarda elektronik kontrol ünitesi bulunmaktadır.Elektronik kontrol ünitesinin kullanılmaya başlanması ile birlikte araç üzerindeki modüllere gelen hataları aracın gösterge panelinde göstermektedir.Elektronik kontrol ünitesinin üzerinde OBD soketi bulunmaktadır.Bu soket sayesinde araç içerisindeki modüller ile iletişim kurmamızı sağlar. Motor, abs ,airbag  gibi modüller ile iletişim kurabiliriz.

Çanakkale’de oto elektronik sektöründe faaliyet gösteren Özkan Oto Elektronik,aracınızın bakım ve onarım işlemlerinin hepsinde uzman ekibimiz teknolojik cihazlar kullanmaktadır.Bu cihazlardan biri de bilgisayarlı arıza tespitidir.

Cihaz olmadan bilgisayarlı arıza tespiti yapılmamaktadır.Özkan oto elektronik,kullandığı arıza tespit cihazları ve programlar ile tüm marka model otomobillerin arıza ışıklarını garantili bir şekilde söndürmektedir.Otomobilinizde yanan arıza ışıkları bir sorun olduğunun bir göstergesidir ve mutlaka dikkate alınmalıdır.Eğer göz ardı ederseniz aracınızda mekanik hasarlara yol açabilecek arızaları doğurmaktadır.Hata kodları devam etmesine rağmen bilgisayarlı arıza tespiti yapmam araç sahipleri araçlarında çoğu zaman yüksek maliyetli arızalara sebebiyet vermektedir.Özellikle oto bakım sürelerinin geciktirilmesi,yağ değişim sürelerinin geciktirilmesi, sık verilen arızaların göstergesidir.

Çanakkale bilgisayarlı arıza tespiti kullandığımız bilgisayar ve programlar ile aracınızda oluşan tüm elektronik sorunları tespit edebilmekteyiz. En sık rastlanan arızalar; elektronik arızaları, egzoz sistemi arızaları,mekanik parça arızaları ve yakıt sistemi arızalarıdır.

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgiye iletişim bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

Özkan Oto Elektronik

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgiye iletişim kısmından ulaşabilirsiniz...